Blog

Hangi Septomlar Gözlük Kullanmanızı Gerektirir?

blog img

Kalıtsal, yaş ilerlemesi, Mavi Işık ve UV Işınlarına çok fazla maruz kalmak gibi birçok sebep görmede bazı problemler yaşamanıza sebep olabilir. Bu problemler, normal olabileceği gibi anormallikleri de beraberinde getirip görme bozukluğunuza sebebiyet verir. Hangi septomlarda gözlük kullanmanın şart olduğunu bilmek, göz sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Yaşlandıkça daha fazla ışığa ihtiyaç duymak, çok fazla odaklanarak çalıştıktan sonra kısa süreliğine gözde yorgunluk hissiyatı, lacivert ve siyah tonlarını bazen ayırt edememek normal sayılabilir. Gözlüğe ihtiyacınızın olması için mutlaka bir neden aramamanız gerek. Fakat aşağıdaki göz sıkıntılarını yaşıyorsanız mutlaka bir göz doktoruna başvurarak gözünüze en uygun gözlüğü almanız gerekiyor:

Bulanık Görme Çift Görme Nesneleri Net Görememe Şaşı Çok Fazla Baş Ağrısı Sıkıntısıyla Karşılaşma Nesnelerin Etrafında Işık Patlamaları Görmek Çarpık Görme Gece Görememe Yukarıda yazılı durumlar arasından bir ya da birkaç tanesini yaşıyorsanız mutlaka daha fazla ertelemeden bir göz doktoruna muayene olmanız gerekiyor.